OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 NIEDZIELA ZWYKŁA

4.8.2019 parafia-czempin.pl

1. Za trzeźwość odpowiadamy wszyscy : rodziny, Kościół, państwo i samorządy. Sierpień miesiąc abstynencji, można przeżyć w większym ofiarowaniu swoich wyrzeczeń, aby wspierać uzależnionych i słabych.
  2. W przyszłą Niedzielę po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na KUL i WT w Poznaniu.
  3. We wtorek w liturgii Święto Przemienienia Pańskiego, w środę bł. Edmunda Bojanowskiego, w czwartek św. Dominika, w piątek św. Teresy Benedykty od Krzyża dz. i m. Patronki Europy, w sobotę św. Wawrzyńca diak. i m.
  4. W Słoninie w sobotę o godz. 19.30. przy wjeździe od Czempinia nastąpi poświęcenie odnowionej figury św. Wawrzyńca, składamy podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do odnowienia figury i tego miejsca. Bóg zapłać.
  5. Organizujemy autokarowe pielgrzymki do Kalisza do św. Józefa 21 VIII, koszt 25 zł, wyjazd o godz. 8.00., do Zakopanego 15 – 19 IX koszt 420 zł, przy zapisie w celu ubezpieczenia prosimy podać nr PESEL.
  6. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy XIII Różę pw. św. Józefa Rzemieślnika, oprócz stałych intencji modlić się będziemy w intencji osób starszych, chorych, cierpiących i osób im pomagającym.
  7. W gablocie umieszczone są informacje o rekrutacji do 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, której pododdziały stacjonują m.in. w Lesznie. Zachęcamy do tej słusznej idei służby dla dobra Ojczyzny i społeczeństwa.
  8. W gablocie umieszczone są informacje o zapisach na Rekolekcje dla małżonków Kurs „Zachariasz i Elżbieta” w dniach od 20 do 22 IX br. w ASD w Poznaniu.
  9. Dożynki Parafialne odbędą się 15 VIII podczas Mszy św. o godz. 10.00.
  10. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów
  11. Na czas wakacji i urlopów życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, a ciężko pracującym bez urlopu życzymy mocy Ducha Świętego.