OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

28.7.2019 parafia-czempin.pl

1. Za trzeźwość odpowiadamy wszyscy : rodziny, Kościół, państwo i samorządy. Sierpień miesiąc abstynencji, można przeżyć w większym ofiarowaniu swoich wyrzeczeń, aby wspierać uzależnionych i słabych.
  2. W gablocie umieszczone jest pismo Policji o treści : „ w związku z sygnałami od mieszkańców Gminy Czempiń poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczącą spożywania alkoholu w miejscu publicznym w rejonie posesji nr 19A przy ul. Polnej w Czempiniu, prosimy o poinformowanie parafian i przypomnienie o obowiązującym zakazie spożywania alkoholu  w miejscu publicznym i nie łamaniu prawa”.
  3. W piątek spowiedź od godz. 7.30. do 8.00., od 16.00. do 18.00., w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu i udzielaniem Komunii św. od godz. 16.00. do 17.00.
  4. Odwiedziny chorych i starszych w Czempiniu w piątek od godz. 8.30.
  5. Odwiedziny chorych i starszych poza Czempiniem w sobotę od godz. 8.30.
  6. Na nabożeństwo Pierwszej Soboty zapraszamy w sobotę o godz. 7.20. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, medytacja po rannej Mszy św.
  7. Organizujemy autokarowe pielgrzymki w najbliższą środę 31 VII do Częstochowy , koszt 55 zł., wyjazd o godz.4.30. zapisy tylko jeszcze w dzisiejszą Niedzielę, do Kalisza do św. Józefa 21 VIII, koszt 25 zł, wyjazd o godz. 8.00., do Zakopanego 15 – 19 IX koszt 420 zł, przy zapisie w celu ubezpieczenia prosimy podać nr PESEL.
  8. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca , intencja na sierpień ; aby rodziny dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „laboratorium humanizacji”.
  9. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy XII Różę pw. matki Bożej Licheńskiej, oprócz stałych intencji modlić się będziemy w intencji powołań.
  10. W ubiegłą niedzielę na remont dachu kościoła zebraliśmy 11950 zł. Dziękujemy Staropolskim Bóg zapłać.
  11. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów
  12. Na czas wakacji i urlopów życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, a ciężko pracującym bez urlopu życzymy mocy Ducha Świętego.
  13. W poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Zenona Chmielarka z ul. Kuczmerowicza. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.