OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 NIEDZIELA ZWYKŁA 30 VI 2019 parafia-czempin.pl

1. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy w tym roku zatroszczyli się, aby w naszej Parafii Oktawa Bożego Ciała odbyła się w sposób bardzo uroczysty. Za wspólną modlitwę i udział w liturgii, za przygotowanie ołtarzy, za pełnienie różnych funkcji liturgicznych, oraz za złożone ofiary na Msze św. niech pan Bóg wynagrodzi swoim Błogosławieństwem. Dziękujemy też za ofiarowane kwiatki dla dziewczynek oraz na ołtarze w czasie prosesji, za pomoc w transporcie i przy budowie ołtarzy. Dziękujemy za udział i zorganizowanie Parafialnego Dnia Chorego i osób starszych.
  2. W gablocie umieszczone są plakaty o Odpustach w Borku Wielkopolskim i Wieleniu Zaobrzańskim oraz o Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce, zachęcamy do pieszego wędrowania na Jasną Górę lub do duchowego pielgrzymowania z Radiem Emaus.
  3. Organizujemy autokarowe pielgrzymki do Lichenia 11 lipca, koszt 30 zł., wyjazd o godz. 6.30., do Częstochowy 31 VII, koszt 55 zł., wyjazd o godz.4.30., do Kalisza do św. Józefa 21 VIII, koszt 25 zł, wyjazd o godz. 8.00., do Zakopanego 15 – 19 IX koszt 420 zł. Przy zapisie w celu ubezpieczenia prosimy podać nr PESEL. W dzisiejszą Niedzielę dla dobrej organizacji zapisy w zakrystii ministrantów po Mszach św.
  4. Odwiedziny chorych i starszych w Czempiniu w piątek od godz. 8.30.
  5. Odwiedziny chorych i starszych poza Czempiniem w sobotę od 8.30.
  6. Spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 7.30. do 8.00., od 16.00. do 18.00.
  7. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 7.20., Nabożeństwo Pierwszej Soboty i medytacja po rannej Mszy św.
  8. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy 7 Różę pw. Matki Bożej z Lourdes., oprócz stałych intencji modlić się będziemy w intencji osób starszych, chorych, cierpiących i osób im pomagającym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. W liturgii w środę Święto św. Tomasza Apostoła.
  10. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów.
  11. Na czas wakacji i urlopów życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, a ciężko pracującym bez urlopu życzymy mocy Ducha Świętego.
  12. Pożegnaliśmy śp.Stefanię Hajder z Piechanina. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.