ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2.6.2019 parafia-czempin.pl

                                           UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

 1. Przez czterdzieści dni Chrystus ukazywał się po swoim chwalebnym zmartwychwstaniu. Następnie powrócił do Ojca. Pozostawił jednak obietnicę zesłania Ducha Świętego. Dziś Chrystus każdego z nas wzywa do wyższych rzeczy, do pójścia za Nim, abyśmy stali się odważnymi i wiarygodnymi świadkami Ewangelii na wzór Apostołów.
 2. Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego odmawiamy od poniedziałku podczas nabożeństwa czerwcowego na zakończenie wieczornej Mszy św.
 3. Zapraszamy także na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w najbliższą sobotę 8 czerwca na godz. 20:00, które poprowadzi wspólnota dorosłych naszej parafii „Światło Ewangelii”. Rozpoczniemy adoracją, później modlitwa uwielbienia ze śpiewem. Zakończymy uroczystą Wigilijną Mszą Świętą ok. 21:00. Warto przyjść i przynieść swoje intencje, które wspólnie zaniesiemy do Boga.
 4. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy codziennie na zakończenie wieczornej Mszy św.
 5. W tym roku procesja w Uroczystość Bożego Ciała 20 VI przejdzie trasą : z kościoła przez Rynek, ul. Długą, Kolejową, Kuczmerowicza, Ogrodową i przez Rynek powrót do kościoła. Natomiast na zakończenie Oktawy 27 VI Procesja przejdzie po Mszy św. ok godz. 18.30. trasą : z kościoła, przez Rynek ul. Ogrodową, Powstańców Wielkopolskich, Marciniaka, Ogrodową i przez Rynek powrót do kościoła. Bardzo prosimy o pomoc w zbudowaniu ołtarzy, do kilku rodzin zwrócimy się osobiście o  pomoc, innych będziemy prosili o współpracę.
 6. Odwiedziny chorych i starszych w Czempiniu w pierwszy piątek 7 VI od godz. 8.30.
 7. Odwiedziny chorych i starszych poza Czempiniem w sobotę 15 VI od godz. 8.30.
 8. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.00. do 18.00 w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. Młodzież zapraszamy na komediowy film z przesłaniem: „Jak Bóg da” – w najbliższy piątek 7 czerwca na godz. 19:00 do salki na górze w Domu Parafialnym. Warto zabrać znajomych, będzie także coś dobrego do jedzenia.
 10. Zapraszamy na wspólny wyjazd na koncert zespołu Luxtorpeda, który odbędzie się 15 czerwca o godz. 20:00 w Swarzędzu. Zgłoszenia u ks. Filipa, planujemy wspólny transport.
 11. W Gostyniu w dniach od 25 do 29 czerwca odbywają się Dni Młodych – Paradiso 2019. Zapraszamy na nie młodzież od 14 do 30 roku życia. W programie liczne ciekawe warsztaty, konferencje i spotkania. Koszt udziału to 170 zł. Zapisy z wpłatą u ks. Filipa do dnia 18 czerwca.
 12. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, natomiast w przyszłą Niedzielę 9 VI po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na KUL i WT w Poznaniu.
 13. Rodziców z Róży Różańca za dzieci komunijne zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00.
 14. W sobotę 8 VI o godz. 10.00. w naszym kościele sprawowana będzie Msza św. podczas Kongregacji Dekanalnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 15. . W tym tygodniu od poniedziałku do piątku do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy 4 Różę pw. Matki Bożej Fatimskiej.

 16.  

  W tym tygodniu podczas wieczornego Różańca oprócz stałych intencji modlić się będziemy w intencji naszych rodzin. Zapraszamy do przyjścia i do wspólnej modlitwy.
 17. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów.
 18. W tygodniu pożegnaliśmy śp.  Zdzisława Jaroszyńskiego z ul. Kuczmerowicza oraz śp. Łucję Czerwińską z ul. Malinowej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.