1. W tygodniu przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego przypadają dni krzyżowe, podczas których modlimy się o urodzaje, o błogosławieństwo w pracy i za głodujących na świecie. W tych intencjach modlić się będziemy w kościele, przy krzyżach i figurach:
  • w Gorzycach w środę o godz. o godz. 18.00.
  • w Gorzyczkach w piątek o godz. 18.00. Msza św. o dobre urodzaje i i na końcu nabożeństwo
  • w Nowym Gołębinie w czwartek o godz. 18.00.
  • w Piotrkowicach w poniedziałek o godz. 18.45
  • w Nowym Borówku w piątek o godz. 18.50.
  • w Słoninie w piątek o godz. 18.50.
  • w Nowym Tarnowie w czwartek o godz. 18.00.
  • w Piechaninie we wtorek o godz. 18.45. przy krzyżu przy drodze głównej, o godz. 19.00. przy krzyżu na wsi
  • w Iłówcu Wielkim w czwartek o godz. 18.30.
  • w Borowie w czwartek podczas Mszy św. o godz. 17.00.
  1. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
  2. Na Nabożeństwo Pierwszej Soboty zapraszamy w sobotę : o godz. 7.20. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, medytacja po Mszy św.
  3. Wyjazd na spotkanie na Lednicy w sobotę o godz. 7.30., parking przy kościele.
  4. W środę w liturgii wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej Dz. Patronki Archidiecezji, w piątek Święto Nawiedzenia NMP.
  5. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na czerwiec : za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym.
  6. W ubiegłą Niedzielę na remont dachu kościoła zebraliśmy 12340zł oraz 800zł wpłacone od indywidualnych ofiarodawców i 1200 zł od dzieci komunijnych. Składamy podziękowanie Staropolskim Bóg zapłać.
  7. W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Święto Dziękczynienia, po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej, Wotum Wdzięczności Narodu za odzyskaną niepodległość.
  8. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów.
  9. Wieczorne Biuro w tym tygodniu zamiast w poniedziałek czynne będzie we wtorek od godz. 19.30. do 21.00.
  10. Wszystkim mamom składamy życzenia słowami :”…życzymy i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi”. Intencję Mszy św. za nasze żywe i zmarłe mamy ofiarujemy w dzisiejsza Niedzielę o godz. 11.30.
  11. Pożegnaliśmy śp. Rafała Wopińskiego z ul. Poznańskie Przedmieście. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.