OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                       5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 19.5.2019.   parafia-czempin.pl

 1. W sobotę o godz. 12.00. biciem dzwonów powitaliśmy Matkę Bożą w Obrazie Ikony Jasnogórskiego Obrazu, niech nasze serca częściej Myślą o Matczynej Obecności wśród nas i wypraszajmy podczas peregrynacji Łaski dla naszych rodzin.
 2. Dzieci z dzisiejszej Uroczystości Pierwszej Komunii św. najpiękniej pokazują nam jak iść do nieba za Panem Jezusem. Warto odnowić w sobie dziecięcą radość z bycia blisko Pana Boga.

O godz. 11.30. Msza św. z udzieleniem Pierwszej Komunii  Świętej dla 10 dziewczynek i 17 chłopców. Kochanym dzieciom, ich gościom życzymy duchowego przeżywania uroczystości. W ciągu Białego  Tygodnia spotykamy się  o godz.18.00. i modlimy się w poszczególnych intencjach :

  - w poniedziałek w intencji rodziców i chrzestnych oraz w int. nauczycieli i wychowawców

   - we wtorek w intencji dziadków 

   - w środę w intencji rodzeństwa i krewnych

   - w czwartek w intencji Ojca Świętego, kapłanów i o nowe powołania

   - w piątek w intencji dzieci na misji

   - w sobotę o godz. 8.30. wyjazd na pielgrzymkę do Gostynia na Świętą Górę, odjazd z  parkingu na ul. Kuczmerowicza, zapisy do wtorku u Pani Doroty, koszt 15 zł.

 1. Dzieciom i rodzicom składamy podziękowanie za ofiarowane pozłocone naczynie do przechowywania i do rozdawania Komunii św. Bóg zapłać.
 2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
 3. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę, którą przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła
 4. W Niedzielę 26 V br. o godz. 11.30. Mszę św. ofiarujemy za nasze żywe i zmarłe matki.
 5. W przyszłą Niedzielę 26 V podczas Mszy św. o godz. 11.30. księża naszej Parafii dziękować będą za kolejne rocznice swoich święceń : ks. Filip za 1 rok, Ks. Andrzej za 25 lat, ks. Czesław za 54 lata i ks. Ryszard za 55 lat. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W piątek o godz. 18.00. Msza św. sprawowana będzie w intencji IX Róży Różańca pw.. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
 7. W sobotę o godz. 16.00. Msza św. sprawowana będzie z okazji Powiatowego Dnia Strażaka, zapraszamy do wspólnej modlitwy za strażaków i ich rodziny oraz za zmarłych strażaków.
 8. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.15., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 9. Młodych, którzy przyjęli Bierzmowanie i którzy chcieliby dalej pogłębiać swoją przyjaźń z Jezusem zapraszamy na spotkanie w piątek 24 maja na godz. 19:00 do Domu Parafialnego. Zaproszone są także inne zainteresowane młode osoby.
 10. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy w dniu 1 VI, koszt 50 zł, przy zapisach podajemy numer PESEL, informacje i zapisy są dostępne na stronie, niepełnoletni jadą za pisemną zgodą rodziców.
 11. Filip zaprasza serdecznie dzieci i młodzież do wzięcia udziału w wakacyjnych rekolekcjach oazowych – Ruchu Światło-Życie. Szczególne zaproszenie kierujemy do młodych po III klasie gimnazjum lub I klasy szkoły ponadpodstawowej i starszych. Rekolekcje takie pomagają w bardziej świadomym przeżywaniu swojej wiary i doświadczaniu jej w codzienności. Szczegółowe informacje u ks. Filipa oraz na stronie naszej parafii i Facebooku.
 12. Prasa Katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów.
 13. Pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Nowicką z ul. Ks. Jerzego Popiełuszki, w środę o godz. 11.00. pożegnamy śp. Eugeniusza Golec z ul. Długiej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.