ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

                                                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                3 NIEDZIELA WIELKANOCNA 5.5.2019 parafia-czempin.pl

 1. Księdzu Filipowi z okazji Imienin życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Filipa Apostoła w dalszej posłudze duszpasterskiej oraz potrzebnych Darów Ducha Świętego. Niech Bóg prowadzi i umacnia.
 2. W dzisiejszą Niedzielę odbywa się Trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego – Ewangelia św. Jana, którego hasłem są słowa „Niech zstąpi Duch twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” św. Jan Paweł II, rozpoczyna się XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa : ”Głoście Ewangelię mocą Ducha Świętego” 1P1,12. Zachęcamy, aby szczególnie w tym tygodniu znaleźć czas i w ciszy zagłębić się w Pismo Święte. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 19.00. w Domu Parafialnym ks. Proboszcz Stanisław Tokarski prowadzi spotkania Kręgu Biblijnego, zachęcamy do włączenia się. Pod chórem na stolikach można zabrać karteczki z fragmentami Ewangelii św. Jana, niech będzie to okazja do częstszego czytania Biblii.
 3. Serdecznie zapraszamy na Koncert Charytatywny : „Pomóżmy Adasiowi”, który odbędzie się w naszym kościele w dzisiejszą Niedzielę o godz. 15.00. Dwuletniemu Adasiowi Nowackiemu z Piechanina obecnie bardzo potrzebny jest KOFLATOR – ASYSTOR KASZLU. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do udziału w koncercie, w którym wystąpi Zespół ANGELUS i wsparcie małego Adasia.
 4. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
 5. W środę w liturgii Uroczystość św. Stanisława Bpa i M, Głównego Patrona Polski i Archidiecezji.
 6. Zachęcamy do zapisanie się na wyjazd do Poznania na powitanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w dniu 18 maja, koszt 10 zł.
 7. Organizujemy wyjazd na Lednicę w dniu 1 VI, koszt 50 zł, przy zapisie podajemy numer PESEL, informacje i zapisy możliwe na stronie, niepełnoletni za zgodą rodziców
 8. W związku z organizowanymi zawodami w dniach od 10 do 11 maja nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym, w imieniu organizatorów prosimy o zapoznanie się z utrudnieniami, za które organizatorzy przepraszają. Utrudnienia dotyczą rejonu ul. Chłapowskiego, Borówko Stare, Kuczmerowicza, Kolejowa oraz Borowa, Gorzyczek, Stary Gołębin, Donatowo, Błociszewo. W gablocie można znaleźć szczegółowe informacje, także o nieparkowaniu.
 9. We wtorek o podczas Mszy św. o godz. 18.00. ks. Biskup Grzegorz Balcerek udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klasy 8 Szkoły Podstawowej i kl. III Gimnazjum. Spotkanie liturgiczne dzisiaj w Niedzielę o godz. 19.00., natomiast jutro w poniedziałek o godz. 18.45. spotkanie liturgiczne oraz o godz. 19.15. okazja do Spowiedzi św. dla Bierzmowanych i uczestników Uroczystości. Młodzieży, a także tegorocznym Maturzystom życzymy dobrej współpracy z Darami Ducha Świętego.
 10. W przyszła Niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.
 11. Dzieciom , które zbierały swoje ofiary do skarbonek Caritas bardzo serdecznie dziękujemy za dar serca.
 12. Zbiórka dla ministrantów i Dziecięcego Zespołu Muzycznego w sobotę o godz. 9.30.
 13. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów.
 14. Pożegnaliśmy śp. Beatę Lipowicz z ul. Powstańców Wielkopolskich oraz śp. Franciszka Michalewicza z ul. Kuczmerowicza. Niech odpoczywają w pokoju wieczny. Amen.