NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28.4.2019 parafia-czempin.pl

1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. sprawowana będzie dodatkowa Msza św. w intencji Parafian o Boże Miłosierdzie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 15.00. poświęcimy obrazy Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II, które namalował artysta malarz Pan Profesor Grzegorz Ratajczyk z Poznania, składamy też podziękowanie ofiarodawcom Staropolskim „ Bóg zapłać”.

Obrazy zostaną zawieszone koło konfesjonałów przy Figurach Matki Bożej i Najświętszego Serca Pana Jezusa.

1. Rozpoczynamy 74 Tydzień Miłosierdzia. Wszystkim, którzy przez swoja codzienną pracę, wolontariat, modlitwę, ofiary materialne i duchowe wspierają  działalność Caritas, Paniom z Parafialnego Oddziału Caritas, osobom, które w naszym najbliższym otoczeniu pomagają bliźniemu, niech dobry Bóg wynagrodzi Błogosławieństwem. Na stolikach wyłożony jest informator „Głos Caritas”, zachęcamy do zapoznania się z treścią.
  2. Po Mszach św. zbieramy ofiary na Caritas Archidiecezjalną.
  3. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30. modlić się będziemy w intencji ks. Filipa z okazji imienin, już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W poniedziałek w liturgii Święto św. Katarzyny ze Sieny dz. i DK, Patronki Europy, a także dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
  5. We wtorek w liturgii obchodzić będziemy Uroczystość św. Wojciecha Bpa i M. Głównego Patrona Polski. Panu Organiście Wojciechowi Kaczmarkowi z okazji Imienin składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa, potrzebnego zdrowia i opieki Patrona i św. Cecylii.
  6. W przyszłą niedzielę odbędzie się Trzecie Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego – Ewangelia św. jana, którego hasłem są słowa „Niech zstąpi Duch twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” św. Jan Paweł II, rozpocznie się XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa : ”Głoście Ewangelię mocą Ducha Świętego” 1P1,12.
  7. Składamy Podziękowanie dla OSP z Borowa za pomoc w przeprowadzeniu obrzędu błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów. Wszystkim życzymy szczęśliwej podróży i powrotów do swoich rodzin.
  8. Serdecznie zapraszamy na Koncert Charytatywny : „Pomóżmy Adasiowi”, który odbędzie się w naszym kościele w Niedzielę 5V br. o godz. 15.00. Dwuletniemu Adasiowi Nowackiemu z Piechanina obecnie bardzo potrzebny jest KOFLATOR – ASYSTOR KASZLU. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do udziału w koncercie, w którym wystąpi Zespół ANGELUS i wsparcie małego Adasia.
  9. Uroczystość NMP Królowej i Głównej Patronki Polski w piątek 3 maja.

Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8.00., 10.00., 11.30., 18.00.

W Borowie o godz. 8.45., w Gorzyczkach Msza św. odpustowa o godz. 9.30.

Msza św.  godz. 10.00. w intencji Ojczyzny zamówiona jest przez Burmistrza Gminy

i Radę   Miejską w Czempiniu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Z racji Uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. W środę 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. sprawowana będzie w intencji XIII Róży Mężczyzn. Zapraszamy do wspólnej modlitwy mężczyzn i ludzi pracy, którym patronuje św. Józef. Przy tej okazji zachęcamy do włączenia się do Róży Różańca, z pewnością św. Józef odwdzięczy się opieką.
  2. Msza św. w intencji zmarłych strażaków, oraz za żyjących i w intencji ich rodzin sprawowana będzie w sobotę 4 V br. o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy, bo wszyscy korzystamy z ich ofiarnej posługi.
  3. Odwiedziny chorych i starszych w Czempiniu wyjątkowo w środę 1 V od godz. 8.30.
  4. Odwiedziny chorych i starszych poza Czempiniem w sobotę 4 V od godz. 8.30.
  5. Na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca zapraszamy w sobotę : Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.20., medytacja po Mszy św.
  6. Rodziców dzieci z kl. III zapraszamy na spotkanie w sobotę 4 V br. o godz. 19.00. do Domu Parafialnego.
  7. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
  8. Zachęcamy do zapisanie się na wyjazd do Poznania na powitanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w dniu 18 maja, koszt 10 zł.
  9. W związku z organizowanymi zawodami w dniach od 10 do 11 maja nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym, w imieniu organizatorów prosimy o zapoznanie się z utrudnieniami, za które organizatorzy przepraszają. Utrudnienia dotyczą rejonu ul. Chłapowskiego, Borówko Stare, Kuczmerowicza, Kolejowa oraz Borowa, Gorzyczek, Stary Gołębin, Donatowo, Błociszewo. W gablocie można znaleźć szczegółowe informacje.
  10. Pierwsza próba liturgiczna przed Bierzmowaniem jutro w poniedziałek o godz. 19.00.
  11. Bóg zapłać za 17785 zł złożone na składkę w ubiegłą Niedzielę na remont dachu.
  12. Wyjazd na Film pt. „ Miłość i miłosierdzie” dzisiaj o godz. 14.00., parking przy kościele.
  13. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów.
  14. Pożegnaliśmy śp. Helenę Sadowską z ul. Kuczmerowicza oraz śp. Kazimierę Korbik z Borowa. Niech odpoczywają w pokoju wieczny. Amen.