ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

                                                      21.4.2019 parafia-czempin.pl

                                 ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2019 ROKU

Drodzy Archidiecezjanie!

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest świętowaniem Życia, które pokonało śmierć. Zmartwychwstały Pan budzi w naszych sercach wiarę w moc tego Życia, która zbudziła Go ze snu śmierci i otworzyła przed każdym z nas drogę ku wiecznemu życiu
w pokoju i szczęściu. W ten sposób Chrystus przynosi jedyną prawdę, która nadaje sens ludzkiemu życiu i której źródłem jest Bóg. W epoce kryzysu prawdy, w czasach wątpienia
i relatywizmu, Święta Wielkanocne są przypomnieniem, że Prawda istnieje. Tą Prawdą jest Chrystus, któremu pragniemy zawierzyć całkowicie swoje życie.

Drodzy Siostry i Bracia!

Za cztery tygodnie rozpoczniemy Nawiedzenie Matki Bożej w Jej częstochowskim wizerunku we wszystkich parafiach naszej archidiecezji. Będzie to ważny duchowo czas. Jasnogórska Królowa Polski odwiedzi nasze miasta, miasteczka i wsie, upraszając nam
u Zmartwychwstałego Syna zdroje tak bardzo potrzebnych łask.

Życzę Wam, aby – przez Jej wstawiennictwo – potęga Bożej miłości, która w Wielką Noc przemieniła śmierć w życie, a łzy rozpaczy w radość zwycięstwa, była dla Was źródłem pokoju wśród codziennych życiowych doświadczeń. Niech wlewa radość w miejsce smutku, umacnia w zmaganiach z życiowymi trudami, budzi nadzieję silniejszą od śmierci.

Na czas świętowania życzę też wiele ludzkiej życzliwości oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności, jak również pięknych chwil przenikniętych rodzinnym szczęściem i wzajemną miłością.

Niech Zmartwychwstały Pan ma Was w swojej opiece i niech obdarza obfitym błogosławieństwem.

                                                                                              + Stanisław Gądecki

                                                                                  Arcybiskup Metropolita Poznański

 

 1. Panu Bogu jesteśmy wdzięczni za ogrom Łask jakich udzielił w Wielkim Poście. Naszym Parafianom składamy też podziękowanie za liczny udział w liturgii, za modlitwę i skupienie. Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty i za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz za daninę diecezjalną. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, oraz za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, dziękujemy ks. Filipowi i osobom pomagającym, Panom Kościelnym, Panu Organiście i Służbie Liturgicznej. Dziękujemy również za podjęcie postu o chlebie i wodzie w intencji nawrócenia naszej parafii - … Bóg zapłać.
 2. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. o godz. 7.00. z procesją po Mszy św., oraz o godz. 10.00., 11.30., 12.45., 18.00., w Borowie o godz. 8.45., w Gorzyczkach o godz. 9.30.
 3. W Poniedziałek, w drugi dzień świąt Msze św. o godz. 8.00., 10.00., 11.30., 12.45., i 18.00. w Borowie o 8.45., w Gorzyczkach o 9.30.
 4. W Poniedziałek Wielkanocny przed kościołem zbierane będą ofiary na KUL i Wydział Teologiczny w Poznaniu.
 5. W II dzień świąt tradycyjnie po wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo kierowców i święcenie samochodów. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i porządku. Wjazd na poświęcenie na parking przed kościołem tylko od strony ulicy Kościelnej.
 6. W kruchcie kościoła znajduje się woda święcona, można ją zabrać do naszych domów, szczególnie zachęcamy rolników, którzy według tradycji święcą nią pola.
 7. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w naszym kościele o godz. 15.00. sprawowana będzie dodatkowa Msza św. w intencji Parafian , zapraszamy do wspólnej modlitwy o tej szczególnej godzinie.
 8. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na Caritas archidiecezjalna.
 9. Dzieci prosimy, aby w przyszłą Niedzielę przyniosły Skarbonki Caritas.
 10. Nowennę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy piętnaście minut przed wieczorną Mszą. Św., serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 12. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.15., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 13. Dzieci z kl. III zapraszamy na spotkanie Liturgiczne do kościoła w środę 24 IV br. o godz. 13.30., natomiast ich Pierwsza Spowiedź odbędzie się w sobotę27 IV br. o godz. 9.00.
 14. Informacja dla kandydatów do Bierzmowania: próby przed uroczystością odbędą się 29 kwietnia oraz 5 i 6 maja o godz. 19:00. Podczas ostatniego spotkania będzie okazja do spowiedzi świętej dla kandydatów i Rodziców (w ramach krótkiego nabożeństwa) Przypominamy jednocześnie o podawaniu koniecznych danych swoim animatorom.
 15. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc maj : „ Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem dla tego kontynentu”.
 16. Organizujemy wyjazd do Poznania na powitanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, w sobotę 18 V br., koszt 10 zł, przy zapisie prosimy podać nr PESEL w celu ubezpieczenia.
 17. Akcja Katolicka organizuje w przyszłą Niedzielę 28 IV br. wyjazd do Poznania, do kina Apollo na film pt. „ Miłość i miłosierdzie”, fabularyzowany dokument o siostrze Faustynie Kowalskiej. Koszt 40 zł/przejazd i bilet/.Do czwartku 25 IV br. w zakrystii prosimy podać na kartce numer PESEL, numer telefonu i wpłata 40 zł, wyjazd o godz. 16.30.
 18. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę, którą przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła.
 19. U ministrantów jest do nabycia Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się i Misyjne Drogi.