OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE parafia-czempin.pl

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 III 2019

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki :

- wyjątkowo ze względu na szkolne rekolekcje nie będzie  Drogi Krzyżowej po rannej Mszy św. o godz.8.30,

- z udziałem dzieci o godz.17.00.

- dla starszych i dla młodzieży o godz.18.30.

Wieczorną Drogę Krzyżową poprowadzi Żywy Różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz.15.00., bezpośrednio po nich Msza św. około godz.15.45. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00.
  2. Po Mszach św. zbieramy ofiary na potrzeby kościoła misyjnego „ Ad Gentes”, na plakacie w gablocie są także informacje o innych formach pomocy misjonarzom.
  3. Jutro przypada w naszej Parafii Doroczny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu, podział na godziny jest umieszczony w gablocie i na stronie parafialnej, można także przybyć w najbardziej pasującej godzinie. Postarajmy się zorganizować sobie czas na modlitwę dziękczynno-błagalną.
  4. We wtorek 19 III przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Msze św. o godz. 8.00., 10.00. i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 10.00. modlić się będziemy w intencji 1 Róży z Nowego Gołębina pw. św. Józefa Opiekuna Rodzin, a także za żywych i zmarłych rzemieślników, ludzi związanych z różnymi zawodami, którym patronuje św. Józef.
  5. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum mają swoje Rekolekcje od środy do piątku, życzymy im Światła Ducha Świętego, a także księdzu Przemysławowi Tyblewskiemu i żeńskiej Wspólnocie Focolare.
  6. Dyrekcja Szkoły podstawowej w Czempiniu serdecznie zaprasza uczniów i rodziców na Targi Edukacyjne w dniu 22 III br. w godzinach od 17.00. do 18.30. w Targach wezmą udział Szkoły z Kościana, Poznania, Grzybna, Nietążkowa, Mosiny i Śremu. Jest to możliwość do zapoznania się z ofertą edukacyjna szkoły. Targi odbędą się w Filii Szkoły Borowo 76 – dawne Gimnazjum.
  7. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy 11 Różę pw. NMP Wniebowziętej.
  8. W tym tygodniu podczas wieczornego Różańca oprócz stałych intencji modlić się będziemy w intencji uzależnionych od jakichkolwiek form zniewolenia. Zapraszamy do przyjścia i do wspólnej modlitwy.
  9. Pierwsze spotkanie w Poradni dla Narzeczonych odbędzie się w czwartek 21 III o godz. 17.00. w Domu Parafialnym, drugie 28 III o godz. 17.00., trzecie 11 IV godzina po ustaleniu.
  10. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remont dachu naszego kościoła.
  11. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.15., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  12. W sobotę o godz. 16.00. sprawowana będzie Msza św. z okazji 21 rocznicy Grupy Nowa Vita, zapraszamy do wspólnej modlitwy, w tak ważnej intencji trzeźwości.
  13. W przyszłą Niedzielę 24 III podczas Mszy św. o godz. 11.30. do grona ministrantów przyjmiemy 6 Aspirantów.
  14. Spotkania w grupach przed Bierzmowaniem:
    1. Grupa św. Marii Goretti, w niedzielę 24 marca o godz. 11:00.
    2. Grupa św. Dominika Savio, w niedzielę 24 marca o godz. 12:00.
    3. Ponadto informujemy, że najbliższe spotkanie wszystkich kandydatów (Msza Św. z katechezą) odbędzie się 31 marca o godz. 17:00.
  15. Rodziców kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na katechezę specjalnie dla nich w sobotę 30 marca o godz. 17:00. Zaprasza ks. prałat Czesław.
  16. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do poznania na Cytadelę w dniu 13 IV br. koszt 15 zł, przy zapisie prosimy podać nr PESEL.
  17. Przewodnik Katolicki , Gość Niedzielny , Miłujcie się oraz Arka są do nabycia u ministrantów.
  18. Pożegnaliśmy śp. Macieja Nowaka ze Słonina, śp. Michała Baka z Rynku, śp. Stefana Wieczorka z Borowa, we wtorek w Starych Oborzyskach o godz. 11.00. pożegnamy śp. Lidię Borowiak z Piotrkowic. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.