Niedziela Świętej Rodziny i Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki –

Światowy dzień Modlitw o Pokój    31.12.2018 – 1.1.2019 parafia-czempin.pl

1. kanonikowi Ryszardowi Turskiemu, który 7 stycznia kończy 84 rok życia składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże. Intencje Mszy św. ofiarujemy za księdza kanonika  w Niedzielę 6 I o godz. 11.30.
  2. Nasze rodziny powierzajmy opiece Matki Bożej i św. Józefa, prosząc o wstawiennictwo u Pana Boga.
  3. Mszę św. dziękczynno – błagalną na zakończenie starego roku odprawimy jutro w poniedziałek o godz. 17.00.
  4. We wtorek w Nowy Rok Msze św. o godz. 10.00., 11.30., 12.45., 18.00., w Borowie o godz. 10.00. , w Gorzyczkach o godz. 9.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  5. W przyszłą Niedzielę 6 I br. Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.

Przed ołtarzem  oraz pod chórem będzie można nabyć kredę i kadzidło, składając  ofiarę wspieramy działalność sióstr Elżbietanek w Jerozolimie i w Betlejem, które prowadzą sierocińce. W imieniu sióstr i studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiary pod chórem prosimy złożyć do skarbon w ścianie.

6 I po Mszach św. przed kościołem zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za złożony każdy dar.

1. Zapraszamy na Jasełka do naszego kościoła w przyszłą Niedzielę 6 I o godz. 11.00. Jasełka przygotowały dzieci z przedszkola.
  2. W imieniu Centrum Kultury w Czempiniu zapraszamy na Koncert Kolęd, który odbędzie się w naszym kościele 6 I br. o godz. 15.30.
  3. Kandydaci przygotowujący się do Bierzmowania mają swoje spotkanie w niedzielę 6 I
    – wyjątkowo kandydaci przychodzą na Mszę Św. na godz. 18.00, a po niej mają katechezę.
  4. Kościańskie Parafie zapraszają na Orszak Trzech Króli, początek o godz. 14.00. przy Pomniku Serca Pana Jezusa. W gablocie umieszczony jest okolicznościowy plakat.
  5. W czasie kolędy Msza św. w tygodniu od poniedziałku do piątku tylko rano o godz. 8.00., Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w środę o godz. 7.45., Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 7.45.,sobota i niedziela bez zmian.
  6. W tym tygodniu ze względu na I Piątek Msza św. o godz. 8.00. i 18.00., spowiedź i Adoracja od 7.30. do 8.00. , od 16.00. do 18.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.
  7. Na Nabożeństwo Pierwszej Soboty zapraszamy 5 I o godz. 7.20. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, medytacja po Mszy św.
  8. Plan Kolędy umieszczony jest w gablocie oraz na stronie internetowej. Woda święcona znajduje się w kruchcie kościoła i przy figurze św. Franciszka.
  9. Po Mszy św. u ministrantów do nabycia jest Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się, Misyjne Drogi.
  10. Prosimy wszystkich Parafian o wypełnienie ankiety, umieszczonej na naszej stronie parafialnej oraz na Facebooku. Chcemy poznać potrzeby każdej i każdego z nas dotyczące działalności naszej parafii oraz parafialnych grup duszpasterskich. Jej wyniki będą nam pomocne w działaniach, które chcemy podjąć w najbliższym czasie. Więcej informacji podczas wizyt kolędowych oraz w ogłoszeniach. Dziękujemy tym osobom, które ankietę już wypełniły. Jeśli ktoś miałby problem w jej w wypełnieniu warto poprosić młodzież.