OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 NIEDZIELA ADWENTU

16.12.2018 parafia-czempin.pl

1. 1. Na roraty zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00., a w soboty o godz. 6.15.

Godzinki i Msza Św. o godz. 6.30.

1. W sobotę i w niedzielę po Mszach św. w Domu Parafialnym można nabywać opłatki za dobrowolną ofiarę oraz świece po 6 zł, w tygodniu w zakrystii.
  2. Spotkania w grupach przed Bierzmowaniem:
    1. Grupa św. Matki Teresy z Kalkuty we wtorek o godz. 19:00 dziewczyny, o 19:45 chłopacy,
    2. Grupa bł. Chiary Badano w środę o godz. 19:00,
    3. Grupa św. Maksymiliana Marii Kolbego w środę o godz. 19:00,
    4. Grupa Jezusa Opuszczonego w czwartek o godz. 21:00,
    5. Grupa św. Marii Goretti w niedzielę za tydzień o godz. 11:00,
    6. Grupa św. Dominika Savio w niedzielę za tydzień o godz. 12:00.
  3. Podobnie jak w ubiegłym roku choinki przy żłóbku chcemy przystroić ozdobami własnoręcznie wykonanymi przez dzieci. Cenne arcydzieła prosimy o przynoszenie do zakrystii. Osoby, które chciałyby przygotować i ubrać żłóbek w naszym kościele zapraszamy w sobotę 22 XII po Mszy św. wieczornej.
  4. Chorych i starszych w Czempiniu i poza Czempiniem odwiedzimy w sobotę 22 XII od godz. 8.30., dodatkowe osoby można zgłaszać w zakrystii lub w Biurze.
  5. Bóg zapłać za złożone ofiary na remont dachu naszego kościoła.
  6. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które ofiarowały swój dar dla innych rodzin będących w potrzebie, niech Najświętsze Serce Jezusa obdarza potrzebnymi łaskami. Chcemy też przypomnieć, że ciągle trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek, które można zostawiać w zakrystii ministrantów. Bóg zapłać wszystkim, którzy systematycznie biorą udział w tej akcji.
  7. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.15., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  8. W czwartek 20 XII o godz. 17.00. i 19.00. w naszym kościele odbędą się zorganizowane przez Centrum Kultury w Czempiniu Koncerty charytatywne dla podopiecznych Stowarzyszenia „Jasiek”. „Kolędy usłane gwiazdami” zaśpiewa Natalia Kukulska. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Można jeszcze nabywać bilety.
  9. W czwartek 20 XII nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
  10. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne będzie w zmienionych terminach : w poniedziałek i we wtorek od 16.30. do 17.30.
  11. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. od poniedziałku do piątku oprócz czwartku zapraszamy 4 Różę pw. MB Fatimskiej.
  12. Młodzież od 14. roku życia zapraszamy na wyjazd w góry do Gliczarowa k/Zakopanego, połączony z rekolekcjami „Narty z Jezusem”, organizowany przez Księży Sercanów. Wyjazd odbędzie w ferie zimowe, w terminie od 12 do 19 stycznia 2019 r. Zgłoszenia do 21 grudnia. Wszelkie informacje u ks. Filipa.
  13. U ministrantów jest do nabycia Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Miłujcie się oraz Arka i Misyjne Drogi.
  14. W zakrystii po 20 zł można nabyć książkę Wywiad z Papieżem Franciszkiem pt. „Siła powołania”, po 50 zł albumy z peregrynacji obrazu św. Józefa, po 2 zł kalendarze Archiwum Archidiecezjalnego.