NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

25.11.2018. parafia-czempin.pl

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Jest to także święto patronalne Służby Liturgicznej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Przy tej okazji Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św. dziękujemy za wieloletnią posługę w naszej parafii.
  2. Za tydzień rozpoczniemy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem : „W Mocy Bożego Ducha”.
  3. W środę swoje imieniny obchodzi ks. Bp Zdzisław Fortuniak, o którym pamiętajmy w swoich modlitwach. Także Panu Zdzisławowi, naszemu kościelnemu z okazji imienin składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa, opieki św. Józefa i Matki Bożej w dalszej Służbie dla naszej Parafii.
  4. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na grudzień : „Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami”.
  5. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 7.20.,Nabożeństwo Pierwszej Soboty po rannej Mszy św.
  6. Rodziców dzieci kl. III zapraszamy na spotkanie w sobotę 1 XII o godz. 18.50. do Domu Parafialnego.
  7. Poświęcenie medalików odbędzie się w sobotę 8 XII br. podczas Mszy św. o godz. 10.00.
  8. Od dzisiejszej niedzieli do II Niedzieli Adwentu przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa wystawiony jest kosz, do którego można składać dar Serca, który przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom. Można składać żywność długoterminową, słodycze, środki chemiczne.
  9. Na Mszę św. Roratnią zapraszamy za tydzień od poniedziałku do piątku o godz. 18.00., a w soboty o godz. 6.30.
  10. Próba parafialnej grupy teatralnej w sobotę o godz. 12:00.
  11. Kandydaci przygotowujący się do Bierzmowania spotykają się na Mszy Św. i katechezie
    w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
  12. Od przyszłej niedzieli w Domu Parafialnym będzie można nabywać Świece Caritas-Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po 6 i 13 zł oraz opłatki za dobrowolna ofiarę.
  13. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. zapraszamy XI Różę pw. NMP Wniebowziętej.
  14. Małżeństwa oraz wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w spotkaniu z p. Jackiem Pulikowskim pt. „Szczęście w małżeństwie”. Odbędzie się ono w środę 12 grudnia o godz. 20:00 w parafii pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu. Chętni mogą zgłaszać się do
    Filipa.
  15. Dziś po Mszach św. przed kościołem zbieramy ofiary na Arcybiskupie seminarium Duchowne w Poznaniu. Bóg zapłać za złożone ofiary, a także za modlitwy i wspieranie dzieła powołań. W naszej Parafii chcemy powołać Towarzystwo Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, prosimy przemyśleć tę inicjatywę do modlitwy, spotkanie organizacyjne odbędzie się w Adwencie.
  16. Bóg zapłać za złożone ofiary na remont dachu, na składkę 11741 zł oraz 7450 zł wpłacone na konto od indywidualnych ofiarodawców. Składamy podziękowanie staropolskim „ Bóg zapłać”. W tej chwili do oddania pozostało nam 320000 zł, dlatego tym bardziej składamy podziękowanie ofiarodawcom, bo choć jest jeszcze duża suma do zapłaty, to dzięki każdej złożonej ofierze dług się zmniejsza.
  17. Przewodnik Katolicki po 6 zł z książeczką, Misyjne Drogi, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się można nabyć u ministrantów.
  18. W zakrystii po 50 zł są do nabycia albumy z Peregrynacji Obrazu św. Józefa, która w naszym kościele odbyła się 31 V 2016.
  19. Młodych, którzy chcieliby w naszej parafii dołączyć do i tworzyć duszpasterstwo młodzieży, a jednocześnie, którzy szukają w swoim czegoś więcej, zapraszamy na spotkanie „Nie jestem z tego świata”. Odbędzie się 5 grudnia br. o godz. 20:00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy młodych począwszy od 7 klasy szkoły podstawowej i starszych oraz uczniów klas maturalnych i studentów. Nie może Was zabraknąć!
  20. Próba Zespołu dziecięcego wyjątkowo w piątek o godz. 17.00., a nie w sobotę o godz. 9.30.
  21. Dzieci, które wykonały Sukienki do obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, mogą zabrać swoje Arcydzieła do domu, a w zakrystii maja do zabrania słodki upominek.