Ogłoszenia Duszpasterskie 24 Niedziela Zwykła 16 IX 2018

www.parafia-czempin.pl

1. Tradycyjnie w bliskości Święta  Podwyższenia Krzyża Świętego, udajemy się z pieszą pielgrzymką do krzyża w Iłówcu Wielkim, wyjście z kościoła dzisiaj o godz. 14.15. Zapraszamy do pielgrzymki.
  2. We wtorek 18 IX obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, swoje imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, pamiętajmy o Solenizancie w swoich modlitwach, a także o młodzieży w Święto ich patrona.
  3. Dzisiejsza Niedziela jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu, i zakończeniem Tygodnia Wychowania, po Mszach św. do puszek zbierane są ofiary na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
  4. Rodziców wraz z ministrantami zapraszamy na Mszę św. we wtorek 18 IX br. o godz. 18.00. oraz na spotkanie po Mszy św. do Domu Parafialnego.
  5. We wtorek o godz. 18.00. Msza św. sprawowana będzie w intencji VIII Róży pw. MB z Lasalette.
  6. Ministrantów zapraszamy na zbiórki w soboty od 10.00.
  7. Aspirantów i także nowych kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 11.00.
  8. Dzieci, które chcą śpiewać w parafialnym zespole zapraszamy na krótkie spotkanie organizacyjne w dzisiejsza Niedzielę 16 IX zaraz po Mszy św. ok. godz. 12.20.
  9. Duszpasterstwo młodzieży „Kotłownia +” zaprasza na spotkania w każdą sobotę o godz. 19:00.
  10. Młodzieży z klasy VIII i III Gimnazjum przypominamy o możliwości zapisania się do grupy przygotowującej się do Bierzmowania, jeżeli są jeszcze zdecydowani to należy zapisać się u księdza Filipa w zakrystii.
  11. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.15. Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  12. Bardzo przepraszamy, ale w tym tygodniu Biuro Parafialne czynne będzie tylko we wtorek od godz. 16.30. do 17.30. Jeżeli będą pilne sprawy to prosimy zgłaszać przed lub po Mszy św.
  13. W piątek w liturgii Święto św. Mateusza Apostoła i ewangelisty.
  14. W związku ze zbliżającym się odpustem parafialny, który w tym roku przeżywać będziemy w sobotę 29 IX o godz. 11.00., zachęcamy dzieci do wykonania malowideł naszego kościoła w trakcie remontu.
  15. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy od poniedziałku do piątku podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy VII Różę pw. MB z Lourdes.
  16. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na remont dachu kościoła. Panu Bogu dziękujemy za dar bezpiecznej pracy i dobrej pogody w czasie trwania remontu dachu kościoła. Zawierzajmy dalsze prace w modlitwie do św. Józefa Rzemieślnika.
  17. Jeżeli ktoś posiada zdjęcie tablicy, która w 1924r. została umieszczona pod chórem i dotyczyła Powstańców Wielkopolskich i Ofiar I Wojny Światowej to bardzo prosimy o kontakt.
  18. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów.
  19. Pożegnaliśmy śp. Urszulę Markiewicz Nowego Tarnowa. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.