OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 NIEDZIELA ZWYKŁA  19.8.2018 parafia-czempin.pl

1. Dzisiaj o godz. 11.30. sprawujemy Mszę św. Dziękczynną za dwa lata posługi księdza Oscara Nejmana w naszej parafii. Pełni wdzięczności za dobro duchowe życzymy” i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi” na dalsze lata kapłańskiego pasterzowania. Ksiądz Oscar przybył do naszej Parafii we wspomnienie św. Jana Marii Vianneya , życzymy, aby posługa kapłańska przynosiła zbawienne owoce w duszach wiernych, na wzór św. Jana Marii Vianneya. Szczęść Boże.
  2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remont dachu, w swoich modlitwach prośmy o bezpieczną prace i dobrą pogodę. Przy tej okazji jeszcze raz dziękujemy za 250000 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za 20000zł z Urzędu Marszałkowskiego z Poznania, za 20000zł ze Starostwa Powiatowego z Kościana, za 15000zł z Urzędu Gminy w Czempiniu oraz za 164,758 zł ze składek w trzecią Niedzielę. Razem uzbierane ofiary to 469,758 zł co stanowi połowę potrzebnych pieniędzy, W miarę swoich możliwości będziemy dalej zbierać ofiary, aby oddać brakujące pieniądze.
  3. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. o godz. 10.00. sprawowana będzie w intencji II Róży pw. MB Częstochowskiej. Podczas każdej Mszy św. odmówimy Akt Ślubów Jasnogórskich.
  4. Dożynki Wojewódzko – Archidiecezjalne odbędą się w Poznaniu na Malcie, w przyszłą Niedzielę 26 VIII br., rozpoczną się Mszą św. o godz. 13.00.
  5. Dożynki Gminne odbędą się w Piotrkowicach w przyszłą Niedziele 26 VIII br., rozpoczną się Mszą św. o godz. 13.00.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Mszy św. Dożynkowej, szczególnie delegacjom i i tym, którzy przygotowali wieńce symbolizujące wdzięczność Panu Bogu. Dziękujemy za złożone ofiary na Mszę św. dziękujemy staropolskim „ Bóg zapłać”.
  7. Można zapisywać się na autokarową pielgrzymki do Górki Duchownej 28 VIII br. wyjazd o godz. 9.00. powrót ok. godz. 16.00.
  8. Piesza pielgrzymka do Starych Oborzysk wyruszy z kościoła w niedzielę 2 IX br. o godz. 7.55.
  9. Plan odpustu w Starych Oborzyskach i w Górce Duchownej umieszczony jest w gablocie.
  10. W Słoninie sobotę o godz. 16.00. rozpoczną się Obchody Jubileuszu 650 – lecia Słonina, intencję Mszy za żywych i zmarłych Parafian ze Słonina ofiarujemy w Niedzielę 26 VIII o godz. 8.00.
  11. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.15., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  12. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy od poniedziałku do piątku podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy 2 Różę pw. MB Częstochowskiej.
  13. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów.
  14. Pożegnaliśmy śp. Beatę Maślak z ul. Kasztanowej i śp. Bronisławę Stachowiak z ul. Borówko Stare, w poniedziałek o godz. 10.00. pożegnamy śp. Andrzeja Jerzykiewicza z ul. Borówko Stare. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.