Duszpasterstwa Rodzin w sprawie przygotowania do małżeństwa

Przypominamy, że na czas obostrzeń związanych z pandemią, jedyną formą przygotowań do małżeństwa w ramach bezpośredniego przygotowania do małżeństwa w Archidiecezji Poznańskiej są katechezy przedmałżeńskie on-line organizowane przez referat Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Metropolitalnej. Skierowane są one do par, które planują zawarcie związku w pierwszej połowie 2021 roku. W wypadku przesunięcia terminu ślubu zaświadczenia oczywiście zachowują swą ważność. Prosimy Księży Proboszczów na zwracanie uwagi zarówno na daty wystawienia zaświadczeń, jak i na organizatora – nie należy akceptować zaświadczeń wystawianych przez inne podmioty.

Poradnie dla narzeczonych działają w formach przyjętych przez prowadzących poradniach parafialnych (dopuszczalne są formy on-line i bezpośrednie – z zachowaniem stosownych środków bezpieczeństwa). Nie wyrażamy zgody na prowadzenie tej formy przygotowania do małżeństwa przez podmioty nie związane z dotychczasowym systemem poradni parafialnych.

Zasady w tej formie obowiązują do ustania obostrzeń pandemicznych. O zmianach poinformujemy w kolejnym komunikacie.

1. dr Paweł Pacholak

Przewodniczący Referatu Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin