Czcigodny Księże Proboszczu

W związku z przedłużającym się okresem epidemii i związanych z nim ograniczeń, od 25 maja br., wprowadzamy możliwość uczestniczenia w katechezach przedmałżeńskich online. Zajęcia prowadzone są przez doradców z Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Poznańskiej. Każdorazowo cykl katechez rozpoczyna się w poniedziałek o godz. 19.00 i trwa do soboty włącznie, czas trwania każdej katechezy - 90 minut (kalendarz katechez na stronie https://www.dr.archpoznan.pl).

Jest to rozwiązanie tymczasowe, tylko na okres trwania ograniczeń związanych z epidemią, dlatego obowiązują dodatkowe zasady:

• Katechezy kierowane są wyłącznie do par, które planują ślub w roku 2020 (w związku z tym zaświadczenia o odbyciu katechezy stracą ważność z dniem 31 grudnia br.)
  • Brać mogą udział tylko pary, które będą udzielały sobie sakramentu na terenie Archidiecezji Poznańskiej
  • Zapisy tylko na stronie: https://www.dr.archpoznan.pl według podanych tam zasad. Żaden inny podmiot nie ma pozwolenia na prowadzenie katechez online.

Prosimy o udostępnienie tych informacji zainteresowanym.

ks. Biskup Szymon Stułkowski

Wikariusz Generalny

ks. prałat dr Ireneusz Dosz

Kanclerz Kurii

W tym tygodniu Nasi duszpasterze obchodzą rocznice swoich świeceń kapłańskich.

ks. Filip - 2 rocznica święceń,

ks. Andrzej - 26 rocznica święceń,

ks. prałat Czesław - 55 rocznica świeceń

Z tej okazji składamy Wam najserdeczniejsze życzenia.
Aby dar Boży, jakim zostaliście obdarzeni nieustannie przynosił Wam wiele łask.

My ze swojej strony zapewniamy o codziennej modlitwie w Waszej intencji.

Zachęcamy wszystkich Parafian, by w tym tygodniu włączyć do swojej modlitwy prośby o zdrowie i potrzebne siły
w dalszej posłudze

Naszych duszpasterzy a także intencje o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne.

Jutro o godzinie 18:00 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ks. prałata Czesława Bartoszewskiego z okazji 55 rocznicy święceń kapłańskich z podziękowaniem Panu Bogu za dar powołania
z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej św. Józefa oraz potrzebne zdrowie.

Decyzją Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, który w dniu dzisiejszym udzielił święceń kapłańskich dziewięciu diakonom Archidiecezji Poznańskiej ks. neoprezbiter. Marcin Łabęcki z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Poznaniu został mianowany wikariuszem parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Czempiniu.
Księdza Wikariusza serdecznie witamy, choć oficjalnie nastąpi to w okresie wakacyjnym, a Parafian prosimy o modlitwę w intencji nowo wyświęconych księży.

Zapraszamy do modlitwy za przyszłych kapłanów!
Za kogo się modlimy?

14 maja - Dk. Szymon Antczak z par. pw. św. Wojciecha w Poznaniu
15 maja - Dk. Damian Koper z par. pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu
16 maja - Dk. Marcin Łabęcki z par. pw. św. Jadwigi Śląskiej w Poznaniu
17 maja - Dk. Paweł Matuszewski z par. pw. św. Andrzeja Apostoła w Poznaniu
18 maja - Dk. Tomasz Pawelec z par. pw. Pierwszych Polskich Męczenników w Poznaniu
19 maja - Dk. Sławomir Rzepka z par. pw. św. Marcina Biskupa w Mchach
20 maja - Dk. Patryk Wendeker z par. pw. Nawrócenia Świętego Pawła w Poznaniu
21 maja - Dk. Marcin Wojciechowski z par. pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Michała Archanioła w Górce Duchownej
22 maja - Dk. Dawid Wojdowski z par. pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Michała Archanioła w Górce Duchownej

Dołączcie do nas o 20:30!

Drogi Księże Filipie!

W dniu Twego patrona otaczamy Cię naszą modlitwą powierzając Chrystusowi, Najwyższemu Kapłanowi. Niech każdy kolejny dzień Twego kapłańskiego życia będzie wypełniony radością powołania i ludzką dobrocią a Matka Najświętsza, której się oddałeś niech otacza wszelkimi łaskami i tuli do serca zawsze wtedy, gdy po ludzku będzie Ci ciężko.

Niech strzeże Cię św. Michał Archanioł!

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Filipa na Mszy Św. w środę, 6 maja o godzinie 18:00 oraz do łączności modlitewnej za pośrednictwem transmisji na YouTube.

Zmiany od dnia 20.04.
Nadal obowiązuje przepis, mówiący o pierwszeństwie udziału w Mszy Św. osób zamawiających intencję.
W niedzielę przed każdą Mszą Św. możliwość przyjęcia Komunii Św. i powrót do domu.

Transmisja na żywo z kościoła w serwisie YouTube.